Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1

SUWAŁKI UL. PRZYTOROWA 8

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
OTWARTA SZKOŁA 2014
Email Drukuj PDF

Rower dla niepełnosprawnego.

W dniu 21 lipca 2014 r. w czasie trwania programu prowadzonego przez SOSW nr 1 w Suwałkach „Otwarta szkoła”, Fundacja „Eco Textil” przekazała dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 w Suwałkach, trzy  trójkołowe rowery rehabilitacyjne „Dominik”.  Było to możliwe dzięki prowadzonej przez fundację akcji „Rower dla każdego dziecka niepełnosprawnego”.

Nasi uczniowie, wymagają stałej pomocy podczas wykonywania podstawowych czynności samoobsługowych. Trójkołowe rowery pomogą im pokonać niektóre trudności w zakresie poruszania się, będą służyć ich dalszej rehabilitacji i pozwolą chociaż na chwilę zapomnieć o ograniczeniach w sferze ruchowej. Cieszymy się wszyscy – rodzice, nauczyciele a przede wszystkim dzieci i serdecznie dziękujemy Fundacji Eco – Textil za przekazanie rowerów dla naszych uczniów.

Fundacja, która pomogła Oli, Karolinie, Sylwii  powstała dzięki firmie zbierającej używaną odzież do wystawionych na ulicach pojemników. Od każdego kilograma jeden grosz przeznaczany jest na działalność Fundacji, która pomaga dzieciom niepełnosprawnym. Wrzucając niepotrzebne ubrania do charakterystycznych pojemników z logo Eco Textil, każdy staje się fundatorem specjalnego trójkołowego roweru rehabilitacyjnego dla niepełnosprawnego dziecka. Działająca pod hasłem „Od Was dla Was” Fundacja „Eco Texti” odpowiada na zgłoszenia osób, które dofinansowania z PFRON nie otrzymały i z własnych środków kupuje rower rehabilitacyjny, a następnie dostarcza go do domu zainteresowanego dziecka niepełnosprawnego. Tak było właśnie w przypadku Oli, Karoliny i Sylwii. Dziękujemy za wakacyjne prezenty.


 

 
Email Drukuj PDF

Wakacje także dla nas.

Wakacje to czas radości i możliwości aktywnego wypoczynku dla dzieci i młodzieży biorących udział w różnych formach dla nich proponowanych: kolonie, obozy, wycieczki.

W tym roku po raz pierwszy biorąc pod uwagę prośby rodziców oraz takie same potrzeby wypoczynku uczniów naszego Ośrodka zorganizowaliśmy nieodpłatny dwutygodniowy dzienny wypoczynek letni dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Suwałkach pn „Otwarta szkoła 2014”. 15 osobową grupą dzieci zajmują się wolontariusze, którymi są nauczyciele Ośrodka. Program wypoczynku obejmuje zajęcia integracyjne, plastyczne, muzyczne, sportowe, hydroterapeutyczne oraz zajęcia wodne w Aguaparku. Zajęcia prowadzone są od godz. 8.30 do 14.30.  Udział dzieci w takiej formie wypoczynku jest  dla nich wielkim przeżyciem a jednocześnie radością. Wolontariusze  przygotowują różnorodne zajęcia uwzględniając zainteresowania, potrzeby i możliwości dzieci przede wszystkim pod kątem aktywnego wypoczynku, zabawy oraz umiejętności organizowania czasu wolnego. 

Pilotażowny program wakacyjnej „Otwartej szkoły 2014” dla dzieci niepełnosprawnych z pewnością będzie kontynuowany w następnych latach, ponieważ jest to jedyna możliwość poznania wakacji inaczej niż siedzenie w domu  przed komputerem oraz utrwalania wypracowanych i nabycie nowych umiejętności.

Bardzo dziękujemy wolontariuszom, Prezydentowi Miasta Suwałk , Dyrektorowi OSiR w Suwałkach, Dyrektorowi Hotelu „LOGOS” za pomoc w realizacji programu „Otwarta szkoła 2014”.