Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1

SUWAŁKI UL. PRZYTOROWA 8

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
KOŁO EKOLOGICZNO - PRZYRODNICZE

KOŁO EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZE w roku szkolnym 2017/2018

Email Drukuj PDF

KOŁO EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZE w roku szkolnym 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018 półtoragodzinne zajęcia koła ekologiczno – przyrodniczego odbywały się dwa razy w miesiącu. W ramach naszych spotkań prowadziliśmy w okresie zimowym akcję dokarmiania ptaków w najbliższym otoczeniu szkoły. W ramach zawartej współpracy z Wigierskim Parkiem Narodowym odbyły się trzy zajęcia w jego siedzibie – w Krzywym na temat dokarmiania ptaków, roślin inwazyjnych i wody w przyrodzie oraz jedno spotkanie na Słupiu na temat ekosystemu jeziora Wigry. Poznawaliśmy gatunki drzew i dzikich zwierząt w Polsce. Prowadziliśmy obserwacje przyrodnicze. Braliśmy udział w grze terenowej. Już wkrótce wakacje, więc będziemy mogli odpoczywać na łonie natury i podziwiać jej piękno. Do następnego spotkania we wrześniu!

 

Opiekun koła:

Monika Bissak

 


 

 

KOŁO EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZE w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

KOŁO EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZE

w drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017

            W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 odbyło się 10 spotkań Koła ekologiczno – przyrodniczego. Uczniowie w zajęciach brali czynny udział. Z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem właczali się w realizację programu koła.

            W ramach zawartej współpracy z Wigierskim Parkiem Narodowym odbyły się 3 zajęcia w jego siedzibie – w Krzywym, na tmat roślin chronionych, gatunków inwazyjnych i ekosystemów. Uczniowie w okresie zimowym dokarmiali ptaki. Wyjścia w teren pomagały w zdobywaniu wiedzy o otaczającej przyrodzie. W kwietniu opiekunowie koła zorganizowali Zielony Tydzień w Ośrodku promujący ochronę przyrody (konkurs plastyczno – literacki Mój pupil - moje ulubione zwierzątko, w którym wszyscy członkowie koła wzięliudział, a jedna osoba zajęła drugie miejsce oraz spotkania edukacyjne z pracownikami: Wigierskiego Parku Narodowego, Fundacji Zwierzęta Niczyje i Urzędu Miasta z wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej).  Członkowie koła wzięli również udział w konkursie plastycznym Cyrk bez zwierząt jest fajny organizowanym przez Centrum Trójki i Fundację Zwierzęta Niczyje – otrzymali wyróżnienie. Na ostatnim spotkaniu odbyło się wręczenie pamiątkowych dyplomów i słodki poczęstunek.

            Z okazji zbliżających się wakacji życzymy wypoczynku w otoczeniu pięknej polskiej przyrody!

            Do zobaczenia po wakacjach!

 

 

Opiekunowie koła:

Monika Bissak i Małgorzata Kondratowicz

 


 

 

KOŁO EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZE w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017

Email Drukuj PDF

KOŁO EKOLOGICZNO – PRZYRODNICZE

w pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017

W pierwszym semestrze roku szkolnego 2016/2017 od października dwugodzinne zajęcia koła ekologiczno – przyrodniczego odbywały się dwa razy w miesiącu. Zajęciami objętych było 2 uczniów z klasy 6b i 1 uczeń z klasy 5a Szkoły Podstawowej oraz 2 uczniów z klasy 2A Gimnazjum. Odbyło się 8 spotkań koła. Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

Byliśmy na zajęciach o ochronie przyrody w Polsce w siedzibie WPN w Krzywym, dokarmialiśmy ptaki w najbliższej okolicy szkoły, poznawaliśmy gatunki drzew, zwierzęta chronione w Polsce, poznaliśmy zasady oszczędzania wody i energi oraz co to jest recykling, wykonywaliśmy eksperymenty przyrodnicze, korzystaliśmy z zasobów internetowych i tablicy multimedialnej.

            Do zobaczenia po feriach!


 

 

Ostatnie spotkania 06.2016

Email Drukuj PDF

Ostatnie spotkania szkolnego Koła ekologiczno – przyrodniczego

w roku szkolnym 2015/2016 

            Zbliża się koniec roku szkolnego. Na ostatnich spotkaniach naszego koła dokonaliśmy podsumowania: były dyplomy, pamiątkowe zdjęcia i znaczki Przyjaciela Przyrody, słodkie niespodzianki. Starsza grupa spędziła miłe chwile na łonie natury, rozgrywając grę terenową w lesie w miejscowości Krzywe.


 

 

Budki lęgowe 03.2016

Email Drukuj PDF

W marcu zawiesiliśmy trzy budki lęgowe na drzewach wokół budynku naszego Ośrodka. Skorzystaliśmy z pomocy Pana Konserwatora, a teraz czekamy, może te małe domki spodobają się jakimś ptaszkom.