Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy nr 1

SUWAŁKI UL. PRZYTOROWA 8

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Email Drukuj PDF

Dzień Życzliwości w naszej szkole obchodziliśmy 22 listopada 2013 r.

Celem było: kształtowanie postawy wzajemnej życzliwości, rozwijanie empatii, prawidłowych relacji międzyludzkich . 

„Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich”
-Tolmann Pesch-
 

Światowy Dzień Życzliwości to święto, którego idea  wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych .W1973r dwaj bracia Brian i Michael McCormack postanowili zareagować na konflikt zbrojny pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, iż walka i zawiść szkodzą, nie budują. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość .

Gimnazjaliści obejrzeli  i omówili film nt.życzliwosci pt.Life Vest Inside - Kindness Boomerang - "One Day" . Rozwiązywali też ciekawe zadania, układali „rymowanki życzliwianki oraz  projektowali i wykonywali symbole życzliwości. Wspólnym zadaniem było utworzenie DRZEWA ŻYCZLIWOŚCI. Jego korona powstała z wyciętych z kolorowego papieru obrysów dłoni uczniów, z wpisaną odpowiedzią na pytanie: JAKIE SĄ PRZEJAWY ŻYCZLIWOŚCI?

 Podsumowującym zadaniem było odegranie scenek ukazujących jak być życzliwym na codzień. Wszyscy mieli okazję do wesołej zabawy, integracji oraz wykazania się wiedzą i inicjatywą. Przyświecało nam hasło :„Dzień życzliwości obchodzimy codziennie”.  

Oprac. E. Barszczewska, A. Naruszewicz, A. Haraburda